اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

آموزش جدول ضرب به سبک فیل و فنجون

یادگیری ضرب , آموزش ریاضی به زبان ساده , جدول ضرب به زبان ساده

جدول ضرب یکی از مهم‌ترین مفاهیم درسی در پایه سوم می‌باشد و آموختن آن برای بسیاری از دانش آموزان سخت است، اما با کمی دقت و ایجاد علاقه می‌توان براحتی مسائل پیچیده ریاضی را به کودکان آموخت. در این بخش همراه ما باشید با توضیحاتی در خصوص آموزش جدول ضرب به سبک فیل و فنجون.

اگر از طریق ایجاد علاقه و به شکل سرگرمی دانش آموزان مسائل پیچیده ریاضی را بیاموزند، در آینده میتوانند براحتی مساله ها را حل کرده و از پاسخ‌ها لذت ببرند.

نکات مهم در آموزش جدول ضرب:

1. قبل از هر چیز ابتدا باید دانش آموز مفهوم دسته بندی و تعداد اعضای هر دسته را بشناسد.

2. در آموزش جدول ضرب اصل تدریجی را رعایت کرده و از شتاب‌زدگی به شدت پرهیز کنید.

3. همکاری والدین در افزایش علاقه کودک به یادگیری عامل مهمی است.

4. ایجاد تنوع در آموزش، استفاده از بازی در ریاضیبه یادگیری سریع‌تر کمک می‌کند.

5. از تندخویی، تنبیه و پرخاشگری پرهیز کنید زیرا اثر نامطلوبی خواهد داشت.

روش های آموزش جدول ضرب به سبک فیل و فنجون:

از آنجا که انتشارات فیل و فنجون در حوزه کودک و نوجوان فعالیت دارد و اساس کتابهای آموزشی بر پایه سرگرمی و ایجاد علاقه در کودکان است، دو کتاب در خصوص آموزش جدول ضرب منتشر کرده است:

  1. جدول ضرب آموزشی گلها: کتابچه ای کوچک و سیمی که میتوان آن را همیشه همراه داشت، این مجموعه به زبان ساده ضرب اعداد را از 1 تا 12 آموزش می دهد. صفحات کتاب بصورت وایت بردی هستند، در یک طرف آموزش ضرب یک عدد و در پشت همان صفحه، تمرین آن برای آموزش بهتر قرار دارد که بدین ترتیب دانش آموز میتواند بارها بنویسد و پاک کند.
  2. آموزش جدول ضرب: این کتاب در حوزه کتابهای آموزشی است که هدف آن تقویت و تمرین جدول ضرب همراه با شبیه سازی و سرگرمی است. دانش آموز با کمک این کتاب الگوی اعداد، ترتیب ارقام، فرایند ضرب و تشخیص کلمات اعداد را بهتر درک کرده و می آموزد. وجود تمرین های اضافی برای تقویت بیشتر و پاسخ صحیح تمرین ها در انتهای کتاب یکی از مهمترین شاخصه های این کتاب آموزشی است. این کتاب برای دانش آموزان مقطع ابتدایی با هدف یادگیری ضرب بدون مشکل، توسط دو معلم ابتدایی تدوین شده است.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه