اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

مراحل نویسندگی کتاب کودک

کتاب کودک | آموزش الفبای فارسی | آموزش جدول ضرب | دفتر شطرنجی | کودک | کودک کتابخوان | دفتر شطرنجی هدفمند | نویسندگی کتاب کودک | نکاتی درباره نویسندگی کتاب کودک

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه می توانید کتاب کودک بنویسید؟ اگر در ذهنتان یک ایده باورنکردنی برای کودک داشته باشید که نتوانید آن را فراموش کنید و لحظه ای به آن فکر نکنید این همان نقطه شروع نویسندگی شما می شود. مراحل نویسندگی کتاب کودک چند بخش مهم دارد که باید نویسنده آن را رعایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد و یک کتاب خوب برای کودکان عرضه کند.

در اینجا مراحلی که باید طی شود تا شما نویسنده کودک شوید را با هم مرور می کنیم:

شما ممکن است یک نویسنده عالی، یک وبلاگ نویس جذاب باشید ، شاید حتی یک نویسنده در حال حاضر برجسته داستان های بزرگسالان یا کتاب های علمی و غیر داستانی باشید. اما وقتی نوبت به نوشتن برای کودکان می رسد، ما کار سخت می شود، به این دلیل که شما باید خود را یک کودک بدانید و مانند او به دنیای پیرامون خود نگاه کنید.

کتاب های کودک سال های بسیاری از زندگی کودکان ما را در بر می گیرد. بنابراین هر مرحله به ساختار و مجموعه متفاوتی از کتاب های ما نیاز دارد. اگر بخواهیم کتاب ما معنادار ، آموزشی و سرگرم کننده باشد ، سازگاری با هر مرحله و توانایی شناختی آن از اهمیت برخوردار است.

بیشتر کتاب های کودکان در این دو دسته قرار می گیرند:

این تقسیم بندی عمدتا بر اساس گروه سنی، میانگین تعداد صفحات، تعداد تصاویر و تعداد کل کلمات صورت می گیرد. این دسته بندی ها باعث می شود تصمیم شما در مورد گروه سنی که می خواهید برای آن بنویسید چگونه باشد.

بهتر است که یک یا چند کتاب مشابه آن موضوعی را که در ذهن دارید پیدا کنید و از کلمات، تعداد صفحات و تعداد تصاویر به عنوان راهنمایی برای کتاب خود استفاده کنید.

نوشتن برای کودکان مجموعه کاملاً جدیدی از چالش ها را به همراه دارد چیزی که نویسنده داستان های بزرگسال لازم نیست نگران آن باشد.

مراحل نویسندگی کتاب کودک

  1. سبک خود را انتخاب کنید

سبک نوشتن شما به گروه سنی که می نویسید، داستانی که می گویید و البته سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

2. یک عنوان برای کتاب خود انتخاب کنید

حتما برای انتخاب عنوان مدت طولانی در مورد آن فکر کرده اید. یک عنوان هوشمندانه کمک می کند تا کتاب شما دیده شود و در بین کودکان محبوب باشد.

3. یک ویرایشگر برای کتاب در نظر بگیرید

یک ویرایشگر خوب در موفقیت کتاب شما مؤثر است، به دلیل این که املا، دستور زبان و ساختار کتاب اگر ضعیف باشد در فروش و بررسی های کتاب شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

 4. درباره کتاب صحبت کنید

وقتی نوبت به نمایش کتاب رسید، شما باید درباره کتاب خود صحبت کند و مورد نقد منتقدان کتاب کودک قرار بگیرید، برای این کار سه گزینه وجود دارد که می توانید انتخاب کنید:

  • خودتان آن را انجام دهید
  • کسی را استخدام کنید
  • ترکیب هر دو

بهترین گزینه برای شما بستگی به بودجه، زمان، سطح مهارت و اعتماد به نفس شما در تفسیر داستان خود وجود دارد.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه