اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

تاثیر کتاب رنگ آمیزی بر هوش کودک

کتاب کودک , تاثیر رنگ آمیزی بر هوش کودک , کتاب رنگ آمیزی , خلاقیت کودک

همه والدین از تاثیر کتاب رنگ آمیزی بر هوش کودک کاملا آگاه هستند. این روزها کتاب های رنگ آمیزی در طرح ها و شکل های مختلف در دسترس هستند. رنگ آمیزی فعالیتی ساده است که به کودکان کمک می کند نه تنها از لحاظ شناختی و روانشناختی رشد کنند بلکه باعث خلاق تر شدن آن ها نیز میشود. تقریبا همه کودکان رنگ آمیزی را دوست دارند و این موجب فراهم کردن اوقات شاد و سالمی برای کودکان و حتی بزرگسالان می شود.

تاثیر کتاب رنگ آمیزی بر هوش کودک :

رشد مهارتهای حرکتی

فعالیت رنگ آمیزی به تقویت مهارت های حرکتی کودکان کمک می کند. درست گرفتن و حرکت دادن مداد رنگی جزو مواردی هستند که به رشد و قوی تر شدن ماهیچه های انگشتان و مچ دست کمک زیادی می کنند. رشد مهارت های حرکتی ظریف به کودکان کمک می کند تا بتوانند دست خط بهتری داشته باشند و همچنین در کار کردن با اشیاء ریز (مانند باز و بسته کردن دکمه ها، بند کفش، مهره ها و …) بهتر عمل کنند. بدین ترتیب آنها می توانند با توجه به تقویت این مهارت های حرکتی در تایپ کردن ، فعالیت ها و کارهایی که مستلزم چالاکی حرکتی اند و همچنین رشته های ورزشی بهتر عمل کنند.

کودکان را برای مدرسه آماده می کند

کاغذ، صفحه و کتاب رنگ آمیزی ، کودکان را برای ورود به دنیای مدرسه آماده می کند. وقتی کودک روزانه بخشی از وقت خود را به رنگ آمیزی کتاب اختصاص میدهد به مرور زمان به کتاب علاقه مند میشود.

خلاقیت کودک را تحریک می کند

چه کودکان داخل خطوط تصاویر رنگ آمیزی کنند و چه از آن خارج شوند، رنگ آمیزی باعث افزایش خلاقیت و تقویت توانایی تشخیص تفاوت های بصری در کودکان میشود. همچنین می تواند موجب تحریک تخیلات و فکر کردن به ایده های جدید شود.

کمک به بهتر شدن دست خط

چالاکی , قدرت دست و توجه به جزئیات جزو موارد ضروری برای نوشتن کتابی و خط شکسته محسوب می شوند. شروع رنگ آمیزی در سن کوچکتر به رشد این ویژگی ها برای نوشتن کمک می کند تا بعدا کار نوشتن برای کودک به راحتی و به طور طبیعی اتفاق بیافتد.

آگاهی، شناخت و تشخیص رنگ ها

رنگ آمیزی تمرینی است برای بالا بردن آگاهی از رنگ های اصلی و همچنین موجب شناخت رنگ های متنوعی می شود که کمتر شناخته شده اند. از جمله فواید کتاب رنگ آمیزی بر هوش کودک شامل آگاهی و تشخیص رنگ هاست.

تقویت تمرکز و هماهنگی چشم و دست

هماهنگی و توانایی تمرکز در کودکان خردسال در حال رشد می باشد، تشویق به فعالیت هایی مانند رنگ آمیزی موجب پرورش و تقویت سالم و کارآمد این استعداد می شود. گرفتن مداد رنگی، انتخاب رنگ ها، رنگ کردن جاهای مورد نظر و تراش کردن مداد رنگی ها همگی می توانند به پرورش و تقویت هماهنگی چشم – دست در کودکان خردسال بسیار کمک کنند.

پرورش ادارک دیداری – فضایی

کودکان بوسیله رنگ آمیزی از ساختار و چگونگی خطوط (شکسته، منحنی، خط راست …) و شکل آنها، الگوها و اشکال مختلف آگاه می شوند.

افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس

توانایی تکمیل یک تکلیف، عزت نفس و اعتماد به نفس را در کودکان تقویت میکند . رنگ آمیزی کردن و کامل کردن انواع طرحها برای کودکان دستاورد بزرگی به حساب می آید و حس غرور و اعتماد به خود را در آنها افزایش می دهد.

پرورش مهارت ابراز وجود

بازی با رنگها و رنگ آمیزی وسیله ای مفید برای بیان و ابراز خود است که کودک میتواند درباره چگونه رنگ کردن و انتخاب رنگ به سلیقه خودش تصمیم میگیرد .

درمان و رهایی از استرس

رنگ آمیزی فعالیتی آرامش بخش و درمان کننده است , بویژه برای کودکانی که هیچ راهی برای دفع ناملایمات و تخلیه هیجانات ناخوشایند خود ندارند. حتی کودکانی که نرمال و عادی هستند نیز می توانند از طریق رنگ آمیزی احساسات، سَرخوردگی ها و عواطف خود را بروز دهند.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه