اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

انتخاب کتاب مناسب با سن کودک

خواندن کتاب , کتاب مناسب , انتخاب کتاب , رده سنی کودکان

از آنجا که کتاب و کتابخوانی در زندگی همه افراد موثر میباشد، این تاثیر در کودکان چندبرابر خواهد بود. در این بخش میخواهیم در خصوص انتخاب کتاب مناسب با سن کودک با شما صحبت کنیم، چرا که هر کتابی برای هر سنی مناسب نیست.

تحقیقات نشان میدهد که والدین، ​​مراقبان و اعضای خانواده می توانند از ابتدای تولد علاقه به خواندن، نوشتن و زبان را در کودک تقویت کنند. اما چگونه؟ در طول زمان بخشی از وقت خود را به صحبت کردن، داستان گفتن و آواز خواندن برای کودک اختصاص دهید، بدین ترتیب کودک به مرور زمان با کلمات آشنا می شود. حضور کودک در یک محیط غنی از لغات و تعامل او با دیگران برای رشد سواد او ضروری میباشد.

کتاب خواندن برای کودک، می تواند بزرگترین هدیه ای باشد که والدین و اعضای خانواده به آن ها میدهند. اجازه دادن به کودک برای دیدن، لمس کردن و بازی کردن با کتاب هنگام مطالعه باعث ایجاد علاقه و ارتباط عاطفی واقعی بین زبان و احساس راحتی او می شود.

با بزرگتر شدن کودکان باید کتاب هایی را بخوانید که کودک بتواند کلمات آن را بخواند، و معنای آن را نیز درک کند.

انتخاب کتاب مناسب با سن کودک کمک می کند تا او مهارت خواندن را یاد بگیرد و از خواندن لذت ببرد. کتاب هایی که بسیار چالش برانگیز هستند، ممکن است کودک را از خواندن منصرف کنند و همچنین کتاب هایی که خیلی آسان هستند فرصت کافی را برای تمرین و رشد کودک فراهم نمی کنند.

انتخاب کتاب مناسب برای نوزادان و کودکان نوپا

 • كودكان بسیار كوچك، با تصاویری با رنگ های روشن و اشیاء ساده، مجذوب کتاب می شوند. آنها شنونده هستند و به خوبی به کتاب هایی که دارای متون ساده و ریتم خوبی هستند، جواب می دهند.
 • کتابهای بدون کلمات هم از نظر بصری و هم ذهنی آنها را تحریک و آماده می کنند و آنها را به خواندن داستان های خاص ترغیب می کنند.
 • کودکان از کتاب های نرم و پارچه ای لذت می برند، زیرا زود خراب نمی شوند.
 • ممکن است تعداد کمی از کودکان قبل از کلاس اول، یاد بگیرند که کتاب بخوانند.
 • برای تشویق کودکان، از کتاب های تصویری با داستانهای قوی و شخصیت های جذاب استفاده کنید.
 • برای کودکی که به طور مستقل کتاب می خواند، کتابهایی را با داستان های ساده که در زندگی روزمره اش کاربردی داشته باشد، استفاده کنید.
 • در انتخاب کتاب در نظر بگیرید که کودک چه ویژگی های شخصیتی را ترجیح میدهد.
 • کتاب را با توجه به علاقه شخصی و خاص کودک انتخاب کنید.

انتخاب کتاب مناسب برای کودکان سنین 5 سال به بالا

معمولا ناشران بر روی جلد کتاب سطح سنی آن را نشان میدهند. اگرکتابی که انتخاب کرده اید، از لحاظ رده بندی سنی مناسب با توانایی های خواندن کودک نباشد، باید خودتان کتاب را بخوانید.

استفاده از کتاب های تصویری برای کودکان بزرگترحتی اگر یک داستان جالب داشته باشد، خیلی مورد استقبال قرار نمیگیرد.

برخی از والدین برای کودکان خود کتابهای کلاسیک را انتخاب میکنند، که جذابیت بالاتری دارند. برای آنکه یک کتاب مناسب برای کودک انتخاب کنید باید به لذت خواندن کودک فکر کنید و کتاب هایی را انتخاب کنید که برای او جذاب باشد.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
  0
  سبد خرید
  سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه