اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

آموزش مهارت رنگ آمیزی به کودکان

کتاب کودک | آموزش رنگ آمیزی به کودکان | اهمیت آموزش رنگ آمیزی | رنگ آمیزی | آموزش نقاشی | نقاشی و رنگ آمیزی

در این مقاله می خواهیم درباره آموزش مهارت رنگ آمیزی به کودکان با شما صحبت کنیم.

کودکان از همان دوران خردسالی در حال یادگیری و تقویت مهارت‌های مختلف هستند، زیرا آن ها برای انجام دادن کارهایی که به عهده خودشان است مهارت لازم و کافی را ندارند، پس باید در آشنایی و یادگیری این مهارت ها به آن ها کمک کنیم. بهترین زمان برای کشف استعدادهای کودک هنگامی است که کودک شروع به فعالیت می کند، یکی از این فرصت ها که ممکن است کودکان در آن استعدادیابی شوند، نقاشی و رنگ آمیزی است.

رنگ آمیزی به بچه ها اجازه می دهد تا ابزار رنگ آمیزی را به طور سرگرم کننده و خلاقانه کشف کنند. آنها با قرار دادن مداد رنگی در جعبه با روشی هماهنگ می توانند از رنگ های مختلفی استفاده کنند و با رنگ ها آشنا شوند.

رنگ آمیزی باعث می شود مهارت نقاشی کردن را بهتر یاد بگیرد، و همچنین به تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف کودکان کمک می‌کند.

برای یک کودک ممکن است که در هنگام رنگ آمیزی، بارها و بارها رنگ از بین خطوط بیرون بزند، وظیفه ما به عنوان والدین این است که به جای سرزنش کردن به آن‌ها بیاموزیم چگونه با مهارت رنگ آمیزی آشنا شوند و دقت در مرزبندی و کادربندی را تمرین کنند.

هماهنگی چند جانبه بین دو دست، چشم ها و مغز

استفاده از هر دو دست به صورت هماهنگ، مهارتی است که کودک برای نقاشی، استفاده از کاغذ و قیچی، و… باید آن را یاد بگیرد. مثلا هنگام نقاشی یا رنگ آمیزی، کودک باید باید یک دست رنگ کند و با دست دیگر کاغذ را نگه دارد. استفاده از یک دست به عنوان یک نگهدارنده کاغذ، به کودک این امکان را می دهد که با قدرت و مهارت نگه داشتن و رنگ آمیزی همزمان آشنا شود.

رنگ آمیزی بین خطوط باعث می شود مهارت های حرکتی کودک مانند مچ‌ دست ها و انگشتان او تقویت شود و هچنین هماهنگی بین چشم و دست را بالا می‌برد. این مهارت در سنین بالاتر که کودک شروع به خواندن و نوشتن می کند به او کمک می کند تا بتواند در هنگام نوشتن، کلمات را در محدوده بین خطوط دفتر مشق خود بنویسد.

برای مهارت رنگ آمیزی باید به کودک آموزش دهیم تا به درستی مداد یا هر وسیله ای که با آن نقاشی را رنگ می کند را چگونه در دست بگیرد. برای آموزش درست گرفتن مداد به آن‌ها باید به آن ها آموزش دهیم که مداد را از نزدیکی نوک آن بگیرند تا کنترل بیشتری برای دست گرفتن مداد داشته باشند.

تصاویری که کادربندی بزرگتری دارند را انتخاب کنید

برای کودکان خردسالی که به تازگی می خواهند رنگ آمیزی را شروع کنند از تصاویر بزرگ با کادربندی که خطوط آن درشت باشد انتخاب کنید، این تصاویر برای کودک آسان تر خواهد بود و آن ها راحت تر با مفهوم رنگ آمیزی داخل خطوط آشنا خواهند شد.

با بزرگ شدن کودک علاقه و میل او به رنگ آمیزی تصاویر کوچک تر و بیشتر با مرزبندی نازک تر بیشتر می شود.

استفاده از کتاب های آموزش رنگ آمیزی

کتاب های آموزش رنگ آمیزی، شامل تصاویر با جزئیات بیشتر و پیچیده‌ تر است که می تواند برای به چالش کشیدن هیجان و تمرکز کودک بسیار مفید باشد. کتاب های رنگ آمیزی می توانند به عنوان یک هدیه خوب و جذاب و همچنین ابزاری برای آموزش و تقویت مهارت های مختلف به کودک محسوب شوند.

بالا رفتن تحمل کودک

رنگ آمیزی می تواند استقامت کودک را در انجام کارهایی مانند نوشتن و نقاشی بیشتر کند. بسیاری اوقات بچه ها هنگام رنگ آمیزی دستشان زود خسته می شود و شکایت می کنند. آن ها می توانند با تمرین رنگ آمیزی عضلات کوچک دست خود را تقویت کنند تا در هنگام نوشتن صبر بیشتری داشته باشند. به کودک یاد دهید که چگونه یک تصویر با کادربندی کوچک را رنگ آمیزی کند، تا قدرت، استقامت عضلات و تمرکز او تقویت شود.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه