اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

تاثیر کتاب بر کودک در مراقبت از محیط زیست

محیط زیست | کودک | کتاب | داستان های اساطیری | محافظت از زمین | کودکان | کتاب‌ های معاصر | ادبیات کودکان | خواندن کتاب‌ | ادبیات کلاسیک کودکان | مراقبت از محیط زیست

در این مقاله میخواهیم درباره تاثیر کتاب کودک در مراقبت از محیط زیست با شما صحبت کنیم.

آموزش بچه ها درباره اهمیت و مراقبت از محیط زیست و یافتن راه هایی برای تمرین عادات خوب با محیط زیست همیشه ساده نیست. این کتاب های تصویری داستان های جذاب را برای ساده تر کردن راه های تغییر کودکان ارائه می دهد و به آنها کمک می کند تا برای مراقبت از محیط زیست تلاش کنند.

از آنجا که خطر خشکی زمین و محیط زیست همچنان ادامه دارد و روز به روز این خطر بیشتر می شود ، والدین امروز در حال  پرورش فرزندانی هستند که به محیط زیست اهمیت می دهند. روش های بسیاری برای آموزش کودکان به مراقبت از کره زمین وجود دارد، که یکی رویکردهای ساده، قدرتمند و تاثیرگذار از طریق کتاب است.

کتاب های بی شماری برای کودکان که پیام های معنی داری در مورد طبیعت، بازیافت، فعالیت محیط زیست و موارد دیگر ارائه می دهد.

نویسنده کتاب Beasts at Bedtime  با بیان این‌که ادبیات کودکان می‌تواند به آن‌ها درباره جهان اطراف‌شان آموزش دهد امیدوار است با این کتاب کودکان و نوجوانان به مراقبت از جهان تشویق شوند.

او در طول سال‌ها آموخته که نیازی نیست والدین کتاب‌های صریح با موضوع زیست‌حیطی برای کودکان خود انتخاب کنند تا عشق به طبیعت را به فرزندان‌شان منتقل کنند، بلکه برخی از رایج‌ترین کتاب‌هایی که در اتاق خواب کودکان پیدا می‌شود این موضوع را پوشش می‌دهد.

هنینگ در کتاب  Beasts at Bedtime به کتاب‌های کلاسیک مانند Doctor Dolittle و Peter Rabbit نگاهی می‌اندازد تا آن‌چه را درباره دنیای طبیعی می‌آموزند بررسی کند.

او می‌گوید: من فکر می‌کنم مشکلات امروز نسبت به مسائل زیست‌ محیطی که در ادبیات کلاسیک کودکان فراوان بوده افزایش یافته است. همچنین فکر می‌کنم آینده‌ای که بچه‌ها با آن روبه‌رو می‌شوند نسبت به امروز عمیق‌تر خواهد بود. روش من در مورد این موضوع شیوه تطبیق خود با جهان است. شاید حتی کودکان یاد بگیرند که چگونه جهان را با همه معایب آن دوست داشته باشند.

او می‌افزاید: حتی اگر بتوانید کتاب‌ های معاصر را که شامل تغییرات اقلیمی می‌شوند مطالعه کنید فرصتی برای صحبت کردن در مورد برخی از موارد پرتنش در زندگی وجود نخواهد داشت.

زمانی که دو پسرش منزل را ترک کردند و کتاب‌های خود را از اتاق خواب خود به زیرزمین بردند، وی شروع به خواندن کتاب‌ های مورد علاقه آنان کرد و این موضوع الهام‌ بخش او در نگارش کتابش شد.

او اظهار می‌کند: بعد از بررسی کتاب‌ها متوجه شدم موارد زیست‌ محیطی زیادی در این کتاب‌ها وجود دارد و به عنوان یک معلم علوم زیست‌ محیطی اهمیت داستان‌های زیست‌ محیطی برای کودکان را درک کردم.

هنینگ می‌گوید: بسیاری از این کتاب‌ها به کودکان چگونگی مراقبت از جهان اطراف‌شان را آموزش می‌دهد تا این‌که درباره بعضی از سناریوهای وحشتناک آینده آنان را نگران کند.

در حال حاضر در ادبیات کودکان هیچ وحشت و ناامیدی وجود ندارد. حتی در بسیاری از داستان‌ها به عنوان مثال مادران درگذشته‌اند. مرگ در این داستان‌ها همه جا هست. برای مثال در کتاب‌های «هری پاتر» مرگ فراوان است اما خوانندگان آن از توانایی‌های جادویی یا استعدادهای وی شگفت‌زده می‌شوند.

اما با وجود کتاب‌های متنوع امروزی مواردی که در اواخر دهه ۶۰ و سپس دهه ۷۰ در بسیاری از داستان‌های کودک از جمله داستان‌ های اساطیری اساسی ذکر شده هنوز هم جالب است.

یکی از کتاب‌های مورد علاقه هنینگ «وینی پیف» است. او می‌گوید: این داستان راجع به ارتباط بین خرس و جنگل‌هایی که در آن زندگی می‌کرد بود. من در این مورد بسیار فکر کردم و دریافتم می‌توان با چنین داستان‌های نوستالژیک والدین، کتاب‌هایی بر اساس نگرانی‌هایی دانشمندان در محافظت از زمین برای کودکان تالیف کرد. به نظر من و با توجه به تحقیقات، در واقع نویسندگان این کتاب‌ها حتی در آن زمان می‌دانستند جهان در حال تغییر است.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه