اطلاعات تماس

آدرس و تماس با انتشارات عارف کامل : میدان انقلاب (ضلع جنوب شرقی )- کوچه آبرو - پلاک 2 -واحد 48 تلفن : 66494286-09128040484

هنر تصویرسازی

تصویرسازی , تصویرگری , نقاشی , گرافیک

با گذشت زمان و تخصصی شدن دنیا، هنر دیگر معنا و مفهوم قدیمی خود را ندارد و رشته های جدید، شخصیت مستقلی برای خود پیدا کرده اند. یکی از این رشته های جدید و جذاب هنر تصویرسازی یا تصویرگری است.

مخترع هنر تصویرسازی

به لحاظ تاریخی، تصویرسازی ارتباطی نزدیک با پیدایش چاپ و نشر دارد. برای اولین بار در انگلستان راندولف کالدکات (Randolph Caldecott)، طرح و تصویر را به فضای کتاب های کودک وارد کرد و دنیایی جدید و رنگین برای کودکان خیال پرداز، ایجاد نمود.

تاریخچه هنر تصویرسازی

با آنکه هنر تصویرسازی پدیده ای جدید و معاصر است، اما پیشینه حضور آن به دوران بسیار کهن باز می گردد. آن زمان که انسان برای ثبت وقایع و اتفاقات زمان خود دست به خلق تصویر زد، تصویرسازی شروع شد.

تصویرسازی از گذشته های دور، در تمدن های مختلف به بیان موضوعات، آیین ها، فتوحات و مواردی از این قبیل پرداخته و به خوبی زینت بخش بناها (داخلی و خارجی)، ظروف (سفالی، فلزی و چوبی) ، جنگ افزارها و لباس ها، کتاب آرایی ها و دیگر ملزومات انسانی بوده است.

در گذشته تصویرسازان را نقاش، نگارگر، مجسمه ساز، حجار، قلم زن و… می نامیدند. به تدریج با رایج شدن آثار مکتوب در قالب کتاب، این هنر توانست در قالب متون ادبی، حماسی، مذهبی، علمی و …به کار خود ادامه دهد.

امروزه هنر تصویرسازی یا تصویرگری، یکی از شاخه های هنرهای تجسمی است، و به نوعی از آثار خلاقانه تصویری گفته می شود که القاکننده تجسم یک مفهوم یا روایت به شکل بصری است.

این مفهوم یا روایت می تواند داستان، شعر، مقاله روزنامه و کتاب و حتی تبلیغات تجاری، سرگرمی ها و اشکال و فرم های روی کالاها و لباس ها باشد.

همانگونه که میبینید نوعی همپوشانی در حوزه تصویرسازی، نقاشی و گرافیک احساس میشود و به همین خاطر در گذشته هنر تصویرسازی را جزء گرایش های گرافیک به حساب می آوردند.

و در نهایت تصویرسازی یک شاخه هنری میان رشته ای است که همیشه مرزی گنگ با نقاشی و گرافیک داشته و دارد.

نظری بدهید

پشتیبانی فروش

در اولین فرصت پاسخگوی شما هستم.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبازگشت به فروشگاه